top of page

TOEFL® sınavı, dünyada en çok saygı duyulan İngilizce dili sınavıdır ve Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler de dahil olmak üzere 130’dan fazla ülkede bulunan 9000’den fazla kolej, üniversite ve kurum tarafından kabul edilmektedir.

Nerede eğitim almak isterseniz isteyin TOEFL sınavı bu amacınıza ulaşmanıza yardımcı olabilir.

TOEFL IBT sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer. Ve dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir.

toefl-sinavi-hakkinda-merak-edilenler.jpg
Sınava Kimler Girebilir?

Dünya çapında 30 milyondan fazla kişi, İngilizce dil yeterliğini göstermek için TOEFL sınavına girmiştir.

Ortalama İngilizce beceri seviyesi Orta ile İleri arasında değişir.

  • Bir yüksek öğrenim kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler

  • İngilizce dili öğrenim programına kabul edilenler ve edilmeyenler

  • Burs ve sertifika adayları

  • İlerlemelerini izlemek isteyen İngilizce dili öğrencileri

  • Vize başvurusu yapan öğrenciler ve işçiler

Sorular ve Cevaplar

Dünyadaki diğer İngilizce dili sınavlarına nazaran TOEFL sınavının daha çok sınav tarihi (yılda 50’den fazla) ve yeri vardır. Sınava istediğiniz kadar girebilirsiniz, fakat 12 günlük bir süre içinde birden çok kez giremezsiniz. Halihazırda bir sınav randevunuz varsa bu randevunuzdan itibaren 12 günlük bir süre içinde başka bir sınav tarihi için kayıt yaptıramazsınız.

toefl-sinavi-hakkinda-tum-bilgiler-toefl-hazirlik-onerileri--3465.png
  • Kendi Dilimde Desteği Nerden Alabilirim?

TOEFL sınavı ve sınav hazırlığı ile ilgili kendi dilinizde genel bilgiler almak için bölgenizdeki bir TOEFL iBT Resource Center’a başvurabilirsiniz. TOEFL iBT Resource Center belirli ülkelerde bulunmaktadır.

  • TOEFL IBT Sınavına Hazırlanmama Hangi Kaynaklar Yardımcı Olur?

TOEFL sınavına hazırlanmanıza yardımcı olmak için ETS çeşitli ücretli ve ücretsiz hazırlık gereçleri sunmaktadır. ETS tarafından sağlanan, sınava hazırlanmanıza yardımcı olacak araçlar hakkında bilgi almak için bizi arayın.

  • TOEFL IBT Sınavının Ücreti Nedir?

Sınav ücreti 160-250 Amerikan doları arasında ve ülkelere göre değişebilir. Kayıt, ücretler, sınav tarihleri ve yerleri hakkında bilgi almak için sınav yerinizi (İngilizce içerik) seçin.

bottom of page