top of page

İNGİLİZCE KURS İÇERİĞİMİZ

SINAV TÜRLERİ

Genel amaçlı İngilizce kursları, ilkokul çağındaki çocuklar ile her yaştan genç ve yetişkinin İngilizce dil becerilerini geliştirmek için katıldıkları programlardır. KPDS, ÜDS, IELTS, TOEIC ve TOEFL gibi, akademik ve profesyonel kariyerinizde gerekli olan yabancı dil sınavlarına hazırlık aşamasının temelini de genel amaçlı İngilizce kursları oluşturmaktadır.

Bu programlar dilbilgisinden çok, dile işlevsellik kazandıran konuşma, yazma, okuma, dinleme becerileri üzerine odaklanmıştır. Derslerde kullanılan görsel ve işitsel teknolojik araçlarla öğrenme en üst seviyeye çıkmakta ve kalıcı hale getirilmektedir. Genel amaçlı İngilizce kurslarında amacımız, dil seviyeniz temel düzeyde de olsa, anadili İngilizce olan yabancılarla dahi belirli ölçülerde iletişim kurabilmenizdir. Aşağıda yer alan Avrupa Ortak Dil Kriterleri (CEFR – Common European Framework of Reference for Language) tablosunda, bu programlara katıldıktan sonra, hangi seviyelerde neler yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Avrupa Ortak Dil Kriterleri Çerçevesi İngilizce Kurslarının Basamakları

Temel / Sınırlı Dil Kullanımı

A1

Alışıldık günlük ifadeleri ve çok temel düzeydeki kalıpları anlayabilir ve kullanabilir. Kendini ve başkalarını tanıtabilir. Başkalarının yaşadığı yer, tanıdığı insanlar ve sahip olduğu eşyalar ile ilgili kişisel sorular sorabilir ve bunlara cevap verebilir. Karşısındaki kişi yavaş ve açık bir aksanla konuşuyorsa ve ona yardım etmeye hazırsa, bu kişiyle basit bir şekilde iletişim kurabilir.

A2

Çok temel düzeydeki kendisiyle ve ailesi ile ilgili bilgiler, alışveriş, iş ve yakın çevre gibi konularla ilgili cümleleri ve sıkça kullanılan tabirleri anlayabilir. Alışıldık ve rutin konular ile ilgili basit ve doğrudan bilgi alışverişi gerektiren durumlarda iletişim sağlayabilir. Kendi özgeçmişini, yakın çevresini ve acil ihtiyaçlarını basit ifadelerle tarif edebilir.

Orta / Bağımsız Dil Kullanımı

B1

İşte, okulda ve arkadaşları ile birlikte bulunduğu ortamlarda sıkça karşılaşılan tanıdık konularla ilgili net bir dille ifade edilen konuşmaların önemli noktalarını anlayabilir. İngilizce konuşulan ülkelerde seyahat ederken ortaya çıkması muhtemel çoğu konuyla başa çıkabilir. Bildik veya kişişel ilgi alanına giren konular üzerine basit düzeyde metinler yazabilir. Yaşamış olduğu tecrübeleri ve olayları, hayallerini, planlarını ve amaçlarını anlatabilir. Fikirleri ve planları ile ilgili sebepler ve açıklamalar yapabilir.

B2

Kendi uzmanlık alanındaki teknik tartışmalar da dahil hem somut hem de soyut karmaşık metinlerin ana fikrini anlayabilir. Sıradan bir sohbette anadili İngilizce olan bir kişiyle her iki tarafında zorluk çekmeyeceği derecede spontane ve akıcı bir şekilde iletişim kurabilir. Çok farklı konular ile ilgili net ve detaylı metinler yazabilir. Bir konu üzerindeki bir görüşü avantaj ve dezavantajlarını ortaya koyarak açıklayabilir.

İleri / Yetkin Dil Kullanımı

C1

Pek çok farklı konudaki zor ve uzun metni anlayabilir, imalı ifadeleri ayırt edebilir. Kullanacağı ifadeleri çok düşünmeden akıcı bir şekilde kullanarak kendisini ifade edebilir. İngilizceyi sosyal, akademik ve işiyle ilgili amaçlarla esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir. Karmaşık konularla ilgili, kompozisyon kurallarına uyan, net, iyi yapılandırılmış, detaylı metinler yazabilir.

C2

Duyduğu ve okuduğu hemen herşeyi kolaylıkla anlayabilir. Farklı sözlü ve yazılı kaynaklardan gelen bilgileri özetleyebilir. En karmaşık durumlarda bile ince anlam farklılıklarını ortaya koyarak kendisini akıcı ve net bir dille ifade edebilir.

İstenilen yabancı dil seviyesine ulaşabilmek için ne kadar süre ders alınması gerekmektedir?

Antalya Artı Yabancı Dil Kursları Genel amaçlı İngilizce programlarının süreleri, Avrupa Konseyi tarafından oluşturulmuş olan Avrupa Ortak Dil Kriterleri Çerçevesi’nde (CEFR) belirtilmiş sürelere göre hazırlanmıştır. Bu çerçevede yer alan ders süreleri sadece Türkiye’de değil, başta İngiltere olmak üzere Avrupa Birliği’ne üye olan ve olmayan birçok ülkede uygulanmaktadır.

A1  

Starter

100 saat

A1

Elementary

100 saat

B1

Pre-Intermediate

100 saat

B1+

Intermediate

100 saat

B2

Upper-Intermediate

100 saat

C1-C2

Advanced

200 saat

Ders programlarımız haftada 2 ya da 3 güne yayılmıştır. Her iki program da haftada 6, ayda 24 ders saati içerir. Bir seviyenin süresi 16 haftadır. Kendi ihtiyacınıza göre hafta içi gündüz veya akşam saatlerinden, ya da haftasonu gündüz saatlerinden birini tercih edebilirsiniz.

İngilizce Kurslarımız

İngilizce kurslarımız

bottom of page